parallax background

Danışmanlık Hizmetleri


Danışmanlık hizmetleri, şirketlerin her alanda daha profesyonel işler çıkarabilmeleri adına alınan bir hizmet türüdür. Özellikle son yıllarda danışmanlık hizmeti almak oldukça popüler hale gelmiştir. Sorunların kolayca çözüme kavuşması konusunda katkısı yadsınamazdır. Özellikle sektörel bazda yeniliklerin takip edilmesi şirket stratejinizi oldukça olumlu yönde etkileyecektir.

Danışmanlık Hizmeti Neden Alınmalı?


Danışmanlık hizmeti aldığınız zaman ikileme düştüğünüz her konuda ve iş planında profesyonel bir bakış açısının işleri yönlendirmesi oldukça avantajlı bir durum olacaktır. Danışmanlık hizmeti alırsanız artı durumlara sahip olursunuz. Peki, nedir bu artı durumlar?

 • Ayrıntılarla ve gereksiz iş yükünden kurtulup asıl işinize odaklanabilirsiniz.
 • Müşteri odaklı bir hizmet veriyorsanız kesinlikle müşteri memnuniyetiniz artar.
 • Daha hızlı ve yenilikçi kararlar alırsınız.
 • Hizmetin kalitesinde olumlu bir yükseliş yaşanır.
 • Özellikle maliyet konusunda oldukça katkıları bulunur. İyi bir maliyet planlaması desteği ile maliyetleri azaltabilirsiniz.
 • Profesyonel bir ekibin bakış açısı iş planınızın başarılı olmasını sağlar.
 • Danışmanlarımız, ikileme düştüğünüz anda objektif bir bakış açısı ve şirketin yararına karar vermenizi sağlar.
 • Dışarıdan bir danışmanlık hizmeti almak maliyet açısından ele alındığında oldukça karlı olacaktır.

Danışmanlık Hizmetleri Stratejileri


NDC Teknoloji olarak danışmanlık hizmeti verirken belirlediğimiz bazı stratejiler vardır. Bir firmanın danışmanlık görevini üstlenebilmek için alt yapı ve gerekli bilgi birikimine sahip olmak ve belli stratejiler kapsamında hareket etmek gerekir.

Danışmanlık verme konusunda, bu hizmetin vereceğimiz firmanın profesyonel bir şekilde çalışmış olmasını benimsiyoruz. Çünkü NDC Teknoloji de bu hizmeti profesyonel olarak bir şekilde sunuyor ve birçok alanda danışmanlık hizmeti veriyor.


Danışmanlık Hizmetlerinin Önemi Nedir?


Kar amacı güden her şirketin sektörde var olabilmesi ve amaçlarının sürdürülebilir olması için rakiplerinden farklı bir şeyler ortaya koyması gerekmektedir. Gelişen teknolojiler, rekabetin artması, pazarda pay sahibi olmanın zorlaşması ve ekonomik riskler nedeniyle her zaman doğru kararları zamanında almak mümkün olmayabilir. Bu nedenle alınacak profesyonel destek sizi bütün bu risklerden kurtarıp asıl şirket politikanıza odaklanmanızı sağlayacaktır. Danışmanlık hizmetleri bu noktada devreye girmektedir.

Risklerin analiz edilmesi, yeni yolla ve yenilikçi stratejiler keşfetmek oldukça önemlidir. Danışmanlık şirketlerinin işlevi burada oldukça önemli olmaktadır. Sunduğu hizmetler ile firmalara yeni bakış açıları ve katma değer katar, yenilenen iş modellerini ve işleyişini anlatarak şirketlerin yükselmesini ve pazarda rakiplerinin gerisinde kalmamasını sağlar. Danışmanlık hizmeti bağımsız alınan bir hizmet olduğu için verilecek kararların tamamen objektif olması oldukça önemli bir kriter olacaktır. Alınacak uzman tavsiyeleri tam olarak şirket politikanız dahilinde bağımsız kararlar olacaktır. NDC Teknoloji tüm bunları profesyonel danışman ekibi ile kaliteli bir şekilde sunmaktadır.

Danışmanlık Türleri Nelerdir?


Günümüzde danışmanlık hizmetleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Sektör içerisinde profesyonel bir yardım almak şirketinizin değerini ve bilinirliğini oldukça yükseltecektir. Bu nedenle profesyonel kişilerden alınan ve yardım gereken alanda o işin uzmanları ile çalışmak oldukça önemli bir katkıdır. Almak istediğiniz hizmet türünün dışında danışmanlık sektöründe altı tane danışmanlık türü bulunmaktadır;


Son yıllarda yaygınlaşan diğer danışmanlık hizmetleri ise şunlardır:

 • Fizibilite danışmanlığı
 • Eğitim danışmanlığı
 • Marka ve patent danışmanlığı
 • Hibe ve fon danışmanlığı

Danışmanlık Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Danışmanlık hizmeti şirketinizin kuruluş amacını ve politikasını doğrudan etkileyeceği ve pazarda şirketinizin değerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılacağı için oldukça önemlidir. Peki bir danışmandan hizmet alırken dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir,

 • Öncelikle hizmet alacağınız alanda size danışmanlık hizmeti verecek kişinin daha önceki tecrübe ve hizmetlerinin incelemesini yapmalısınız.
 • Referans günümüz iş hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle daha önce hizmet verilen bir firmanın referans olarak gösterilmesi gerekmektedir veya bir referans listesi talep edilmelidir.
 • Danışmanlık hizmeti alırken organizasyon yapısına da önem göstermek gerekir. Alınacak hizmetin görevlileri, faaliyetleri ve bilgi akışı detaylı bir şekilde paylaşılmalıdır.
 • Özellikle yeni kurulmuş şirketler için danışmanlık alırken deneyim oldukça önemlidir. Yeterli ve sürdürülebilir bir danışmanlık hizmeti için çalışılacak kişilerin belli bir seviyede deneyimi olması işlerin daha kolay ve hızlı yürümesini sağlar.
Tüm bunlara ek olarak, teknik donanım da önemlidir. Kullanılacak teknolojiler ve ekipmanlar yeterli olmalıdır. Özellikle bilgisayar teknolojileri gibi bir alanda danışmanlık alıyorsanız yeterli bir ekipman ve uzman bir ekip hizmetin tam anlamıyla amacına ulaşmasını sağlar.