parallax background

Güvenlik Çözümleri


Günümüzde internet ve sosyal mecraların yaygınlaşması ile birtakım güvenlik riskleri de artmaya başlamıştır. Güvenlik riskleri kimi zaman sanal saldırı ile olurken kimi zaman bilgi hırsızlığı gibi suçlarla karşımıza çıkar. Bu tür durumlar işletmenizin şimdiki ve gelecekteki durumunu oldukça olumsuz etkilemektedir. İşletmelerin durumu ve güvenliği için mutlaka profesyonel ekiplerden destek almak gerekir.

NDC Teknoloji olarak;

 • Kurumsal antivirüs çözümleri
 • Güvenlik ve kimlik doğrulama sistemleri
 • Kurumsal LOG toplama ve denetleme sistemi
 • Şifreleme ürünleri
 • VPN tanımlama
 • Firewall çözümleri
 • Kullanıcı güvenlik çözümleri
Gibi hizmetler sunmaktayız.

Bu hizmetleri sunarken yararlandığımız güvenlik çözümleri yöntemleri ise;

 • Log yönetimi çözümleri
 • Sistem güvenliği çözümleri
 • Ağ güvenliği çözümleri
 • Mobil güvenlik uygulamaları ve çözümleri
 • Veri güvenlik çözümleri
 • İnternet güvenlik çözümleri
Gibi yöntemlerdir. Siz de işletmenizin güvenlik sorunları ile karşılaşmamasını istiyor ve olası risklere karşı önlemde bulunmak istiyorsanız derhal bizlerle iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.
güvenlik

Saldırı Tespit ve Önleme Hizmeti

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sanal dünyada siber saldırı ve tehdit gibi problemler sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda önceden önlem almak ve olası saldırıyı engellemek gerekir. İmza tespit yöntemi gibi çeşitli yöntemlerle ağda bulunan istenmeyen durumları ve davranışları tespit etmekteyiz. Bu yöntem ile işletmenizi etkileyen ve risk altına atan durumları ortadan kaldırarak daha güvenli bir güvenlik duvarı oluştururuz.
güvenlik

Ağ Erişimi Kontrol Çözümleri

Ağ erişim kontrolü ya da kısa ismiyle NAC, kuruluşların iletişim ağını kullananların, kuruluşun güvenlik kurallarına uyup uymadığını kontrol eden bir güvenlik sistemidir. NAC ile yalnızca kurumun ağ kurallarına uyan ve de güvenilir olan bilgisayarların, sunucuların ve PDA’ların kuruluş ağına bağlanmasına izin verilmektedir. Ağınızı güvenilir hale getirmemiz için NAC çözümü konusunda danışmanlık, profesyonel destek, kurulum ve bakım gibi çeşitli güvenlik çözümleri hizmetleri vermekteyiz.
güvenlik

Zararlı Kod Analizleri ve Tehdit Çözümleri

Advanced Persistent Threats ya da kısa ismiyle APT; zararlı olan kodların analizini ve tehdit yönetimini yapabilmemiz için başvurduğumuz çözüm yöntemlerindendir. Malicious içerikler, callback trafikleri, tehdit girişimleri, ransomware gibi varyantları APT çözümleri sayesinde tespit etmekteyiz. Zero Day ismiyle de bilinen, imza tabanlı olmayan ve çok yeni keşfedilmiş olan zararlı yazımlar bu çözüm yöntemi sayesinde tespit edilir ve işletmeye zarar vermeden ortadan kaldırılmaktadır. Sisteminizde bu tür olumsuz ögelere rastladıysanız mutlaka profesyonel bir destek almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.
güvenlik

Sürekli Olarak Güvenlik Doğrulama ve İyileştirme

Yazılımlar siber tehdit altında olduğunda yapılması gerekilen işlem sürekli güvenlik doğrulama ve iyileştirme işlemidir. Bu işlem 7/24 olarak sistemi ölçerek hızlı iyileştirme uygulamasına yardımcı olur. Çözüm yöntemleri, güncel olan tehditleri kontrol eder, güvenlik olgunluk seviyesini ölçer, güvenlik çözümleri etkinliğini arttırır ve güvenlik risklerini yönetmek gibi pek çok önemli görevleri üstlenir. Bu yazılım çeşitlerinden yararlanarak güvenlik süreçlerinizdeki değerlendirme, ölçme ve de iyileştirme aşamalarında sizlere yardımcı oluruz. Aynı zamanda siber güvenlik alt yapınızı ölçerek sisteminizi daha güçlü bir hale getiririz.
güvenlik

Sunucu Güvenliği

Sunucularda birtakım güvenlik özelliği sağlayan çözümler bulunmaktadır. Bu çözümler; sanal yama yöntemi, web itibarıyla kötü yazılımları engelleme, ana makine tabanlı güvenlik duvarları, izin almadan giriş algılama ve önleme, bütünlüğü izleme, kayıtları inceleme, kodlama ve güvenilir SSL belgelerini içeren çözüm yöntemleridir. Bu güvenlik çözümleri yöntemlerinden yararlanarak sunucuya kurulan ajanlar, yine sunu yardımı ile sunucu güvenliğini bir merkezden yönetilebilir hale getirmektedir.
güvenlik

Web Güvenliği

Web güvenlik çözümleri, URL filtreleme ve de Proxy servislerini kapsayan, web erişimini kategori bazlı yetkilendiren çözümlere verilen isimdir. Kuruluş tarafından sağlanmış olan internet erişiminin yalnızca iş amacıyla kullanılması, kaynakların boşa tüketilmemesi ve son kullanıcı tarafından kullanılmış olan cihazlarda zararlı içeriklerin engellenerek sistemde yaşanabilecek olası problemlerin önüne geçilmesi kuruluşlar için oldukça önemli bir durumdur.
güvenlik

Mobil Cihazların Yönetimi

Bu çözüm yöntemi kurumsal mobil cihazlarını veya kişinin kendi cihazlarını kurumsal kurallara uygunluğu açısından denetleyen, cihazları ve uygulamalarını merkezden yönetmeyi sağlayan bir çözüm hatta sistemdir. Mobil cihazların üzerinde güvenli bir çalışma alanı oluşturmak, cihazların olası kaybedilme ya da çalınma durumlarında güvenlik problemi oluşmasın diye güvenlik yönetim ve kontrol özelliklerinin yine de kullanabilmesi, güvenli bir posta hizmeti kullanımı gibi pek çok özellik barındığı için bu cihazların güvenliğinin sağlanması oldukça önemlidir. Mobil cihaz yönetimi ve güvenliğinin sağlanabilmesi için yazılımlar kullanılmaktadır.
güvenlik

Kullanıcı Yönetim ve Denetim

Yetkili kullanıcıların hesaplarının yönetimi güvenlik süreçlerinin yönetilmesi konusunda oldukça önemli bir yer edinmektedir. Hedefli olan saldırıların çoğunda hedef herhangi bir ayrıcalıklık kişinin hesap bilgilerini öğrenmek ve bu bilgileri kullanarak saldırı gerçekleştirmektir. Bu önemli hesaplara ait parolanın yönetilmesi, gizlenmesi, erişimlerinin kaydedilmesi hem güvenlik yönetimi için hem de uyumluluk süreci işin önemli bir durumdur. Bu güvenlik çözümleri yöntemleri ile hesaplarınızı ve parolalarınızı güvende tutabilir ve gizliliğinizi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ayrıcalıklı hesapların ve bilgilerin hangi kişiler tarafından ne zaman ve de nasıl kullanıldığını öğrenmek için de gerekli bir donanımdır.