parallax background

Zafiyet Yönetim Hizmetleri


Teknolojinin hayatımızda tamamen yer etmesiyle birlikte her şey dijital ortama aktarıldı. Kişiler ve şirketler için rekabetin ön koşullarından biri olan teknolojik cihazlar ve internet vazgeçilmez konuma geldi. Şirketler de bu durumla birlikte altyapısal bilgi sistemlerini kullanmaya başladı ve bu sistemler gittikçe gelişti. Ancak bu altyapı sistemlerinde bazı bilgi sızmaları olabilir ve güvenlik açıkları meydana gelir. Bu durumda zafiyet yönetim hizmetleri ile sorun giderilebilir.

Zafiyet Taraması ve Yönetiminde İzlediğimiz Aşamalar


Zafiyet taraması olarak bahsettiğimiz nokta, mevcut ya da çıkması muhtemel zafiyetlerin tespit edilmesidir. Zafiyet yönetimi ise doğacak risklerin azaltılması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Biz NDC Teknoloji olarak zafiyet taraması ve yönetimini üç aşamada gerçekleştiriyoruz. Bu aşamalar şu şekilde ilerler:

Uzmanlarımız her şirketin ihtiyacına ve sorununa göre öneriler sunuyor. Bu durumda yöntemler arasında farklılık olsa da verdiğimiz zafiyet yönetim hizmetleri ile vardığımız sonuç aynı oluyor.

Zafiyet Yönetiminde Dikkat Ettiğimiz Noktalar


Zafiyet yönetiminin doğru bir şekilde yapılması için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Ancak bunlara dikkat edilerek etkili sonuçlar elde edilebilir. Eğer dikkat edilmezse yanıltıcı ve işe yaramaz sonuçlar ortaya çıkar. Bizler için burada en önemli ve dikkat edilmesi gereken unsur tarama için doğru kapsamın belirlenmesidir. Eğer taranacak veya incelenecek sistem sayısı az ya da yaygın olarak kullanılan sistemlerden farklı ise yanıltıcı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Zafiyet yönetim hizmetleri verirken dikkat ettiğimiz bir nokta da taramanın belli aralıklarla sürekli yapılmasıdır. Bu çok önemlidir, çünkü teknoloji her gün gelişiyor ve değişiyor. Bu durum da güvenlik açıklarının oluşmasına sebebiyet veriyor. Senede bir kere yapılan zafiyet taramasının bir faydası olmayacaktır. Özellikle bilgi sistemini aktif ve yoğun kullanan şirketler için zafiyet yönetimi kritik öneme sahiptir. Bundan dolayı şirketlere sürekliliği öneriyor ve istekleri doğrultusunda taramayı belli aralıklarla gerçekleştirerek ultra güvenlik sağlıyoruz.

Zafiyet yönetimi sürecindeki önemli bir unsur da rapordur. Bizler raporlarımızın okunabilir olmasına özen gösteriyoruz. Bunun yanı sıra doğru bilgilerin yer almasına, mantıklı ve doğru önerileri içeren bir içerik olmasına önem veriyoruz. Çünkü bunlar olmadığında raporun bir anlamı olmayacak ve firmaya bir fayda sağlamayacaktır.

Zafiyet Yönetimi Hizmetleri ile Sağladığımız Avantajlar


Zafiyet taraması ve yönetimi ile şirketler büyük avantajlar elde eder. Bizler yaptığımız zafiyet taraması ile güvenlik açıklarını süratli ve etkili bir şekilde ortaya koyarız. Sürekli gelişen teknolojide güncel olmayan sistemler eski ya da geride kalmış sayılır. Yaptığımız düzenli zafiyet taraması ile sisteminizi güncel tutar ve sızmaları sürekli olarak takip ederek bilgilerinizi koruruz.

Verdiğimiz zafiyet yönetim hizmetleri ile ortaya koyduğumuz raporlar sayesinde kolayca uygulamaya geçer, sorunlar profesyonel bir şekilde çözüme kavuşur. Hazırladığımız altyapı tüm süreçleri otomatik ve aktif bir şekilde yönetir. Böylece sisteminiz üstün bir şekilde korunmuş olur.

Hizmetlerimizin maliyeti düşüktür. Bundan dolayı çok daha küçük bütçeler ile sisteminizi koruyabilirsiniz. Güvenlik açıklarını kontrol altında tutarak tüm olumsuz etkilerden sisteminizi sürdürülebilir bir şekilde koruruz. Çünkü taramayı istediğiniz sıklıkta çalışacak şekilde otomatik hale getirebiliriz. Genel olarak kısa süren bir işlemdir. Ayrıca son olarak uzaktan ya da yerinde zafiyet taraması yapabilmek gibi bir avantajı da sizlere sağlarız.

Zafiyet Yönetim Hizmetlerinin Olabilecek Dezavantajları


Zafiyet yönetim hizmetleri birçok avantaj sunsa da birkaç tane küçük dezavantajı beraberinde getirebilir. Bunlardan en önemlisi yanlış alarmların olabilmesidir. İşletmeler, tespit edilen zafiyetleri manuel olarak kontrol etmek durumunda kalabilir. Herhangi bir zafiyetin tespit edilmesi, onun istismar edilebilir olduğunu göstermez. Bundan dolayı alanında uzman kişilerle çalışmalısınız.

Birkaç dezavantaj barındırsa da sağladığı avantajlar etkili ve değerlidir. Bundan dolayı kesinlikle tercih edilmesi gereken bir hizmetler bütünüdür. Bu hizmeti biz sizler için en kaliteli şekilde sunarız. Uzman ekibimiz ile son derece güvenilir bir hizmeti sizlere veririz.