parallax background

Network Çözümleri


NDC Teknoloji olarak bilgisayar programlama faaliyetleri ve network (WAN) kurulumu hizmeti vermekteyiz. Cihazlar arası veri aktarımını kolaylaştırmak adına kurulan bir sistemdir. Network ağ bağlantıları ile birbirinden uzakta çalışan kişilerin fiziksek olarak birbirilerine ihtiyacı olmadan ortak bir şekilde çalışma yürütmesini sağlar.

Network Çözümleri Nedir?


Teknolojinin gelişmesi ile her şey daha hızlı akmaya ve değişmeye başladı. Yeni çıkan birçok teknolojik araç çok daha hızlı ve pratik bir şekilde işlerimizi halletmesine rağmen bazen ufak müdahalelere ihtiyaç duyar. Bu müdahalelerden bir tanesi de network ağ kurulumudur. Pratik ve hızlı araçların daha işlevsel olması ve özellikle şirket gibi ticari kuruluşlarda işleri kolaylaştırması adına network kurulumu gerçekleşmektedir. Network çözümleri ise küçük ve standart bileşenlerden oluşan bir altyapıdır.

Bilgisayarların her alanda kullanılmaya başlaması ile şirket ve işletmelerin bu bilgisayarları birbirine bağlayacak bir ağa ihtiyacı oluştu. Günümüzde her şeyin pratik bir hale gelmesi ile gerçek kablolarla bilgisayarları birbirine bağlama devri geride kalmış ve görünmez ağlarla tüm bilgisayarları birbirine bağlamak daha kolay ve işlevsel olmuştur. NDC Teknoloji olarak sanal kablolama ile tüm altyapıyı birbirine bağlayıp düzenleyebilir ve network çözümü yaratabiliriz.

Network Çözümleri Nelerdir?


Network ağ kurulumu, bakım ve onarım sonrasında teknik servis ve danışmanlık hizmeti almak network çözümleri arasındadır. NDC Teknoloji, şirketinizin ihtiyacı olan network sistemini kurarak şirket içerisindeki alt yapıyı birbirine bağlayabilir ve işlerinizi hızlandırabilir. Network ağ kurulumu ve network çözümleri hangi yollar ile yapılır?

Network Çözümleri Nasıl Çalışır?


Bu sistem eski usul kablolama sistemini barındırmaz. Bağlantı sağlamak için illaki kablo gereklidir fakat bu oran oldukça düşüktür. Bu ortalıkta bulunmayan kablolar sayesinde şirket içindeki ve dışındaki herkes birbirleriyle çalışma düzeni içinde olurlar.

Network çözümleri şirketlerin problem ve çözüm beklentilerine tam anlamıyla karşılık verir. Bir sistemin parçasıdır ve bu şekilde çalışmaktadır. Network altyapısının tasarlanması ve oluşturulması, yerel ağ bağlantılarının kurulması, güvenlik cihazlarının yerleştirilmesi ve yedekli altyapıların kurulması gibi birçok hizmeti içerir. NDC Teknoloji, alanında uzman ve deneyimli ekibiyle network kurulumuyla beraber çözüm hizmetini de proje sürecine dahil eder.

Network Çözümleri Sisteminde Kullanılan Kablo Türleri


Yapısal bir ağ kurarken kullanılacak bazı kablolar ve bunların işlevlerine göre ayrılmış türleri bulunmaktadır. Farklı özelliklere sahip olmalarına rağmen hepsi fiber yapıdadırlar.

Network Kurulum Hizmetleri Nelerdir?


NDC Teknoloji, network kurulum hizmeti sonrasında çözüm ve destek hizmetleri de sunmaktadır. Network kurulumu sonrası sunduğu hizmetler şu şekildedir:

 • Uzman ekip ve mühendislerimiz tarafından network sisteminin aşamalarının oluşturulması ile başlanır.
 • Şirketin alt yapısına uygun kablo türü seçilerek montaj işlemlerine geçilir ve uzman ekip tarafından montaj işlemi gerçekleştirilir.
 • Tüm montaj işlemleri sonrasında gerekli testlerin yapılması gerekir. Alt yapının düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığı izlenir ve gerekli müdahaleler yapılır.
 • Önemli kısım ise işletim sisteminin kurulmasıdır. Kullanılacak işletim sistemi seçilerek kurulumu yapılır ve ihtiyaç olan tüm network hizmetleri kurulur.
 • Son olarak ise tüm ayarların yapılmasıyla beraber yetkilendirme ile network ağı kullanılabilir bir halde teslim edilir.


Network Çözümleri Hangi Alanlarda Kullanılır?


Network kurulumu ve network çözümleri, özellikle şirket ve işletmelerde sıklıkla tercih edilmesine karşın birçok alanda kullanımı mevcuttur. Kişisel bilgisayarların birbirine bağlanması, sağlık sektöründe ve eğitim alanında da sıklıkla tercih edilir. Bu, işletmeler için oldukça pratik ve kolay çözüm sağlayan bir alt yapı sistemidir.

 • UluslararaÜcretsiz olarak Wi-Fi eklemesi yapmak için network çözümünden faydalanabilir ve böylece sinyalinizi oldukça geniş alanlara yayabilirsiniz.sı standart sahibi projeler ile uzun seneler boyunca sürecek; kesintisiz ve dayanıklı çözümler
 • Sağlık alanında da oldukça faydalı ve işlevsel bir kullanıma sahiptir. Özellikle acil servisler ve ambulanslar için ilk verileri hastaneye ve doktora iletmek için network ağ kurulumundan faydalanılır.
 • Şirketiniz için sıcaklık, aydınlatma ve güvenlik kameralarının verilerini hızlıca alır ve ofis içi işlerinizi kolayca yönetirsiniz. Akıllı aydınlatma sistemi ile ofis içi maliyetinizi azaltabilirsiniz.
 • Network çözümü oldukça pratiktir ve birçok alanda destek sağlarken aynı zamanda maliyet azaltır.
 • Fiber optik ağlar ile oldukça hızlı ve güvenli bir ağ kullanımı sağlanır. Oldukça hızlı bir sistemdir.
 • Veri merkezi yönetimi ile destek ve düzen sağlanır.
Güvenlik alanında da sıklıkla tercih edilir. Şirket ve işletmenizin güvenliği için kamera ekipmanlarına, güvenlik sensörlerine bağlanabilir. NDC Teknoloji desteği ile tüm network kurulumlarını ve çözümlerini her alanda kullanabilirsiniz.