parallax background

Ağ İzleme ve Analiz Hizmeti


Ağ izleme yani bir diğer adı ile Network Monitoring, günümüz teknoloji dünyasının vazgeçilmez bileşenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bilgi teknolojileri alanında sıklıkla kullanılmakta olan ağ izleme kavramı, bir ağ üzerine bağlanmış tüm parçaların performans bakımından izlenme aşamalarını ifade etmektedir. Ağ izleme ve analiz hizmeti olarak adlandırılabilecek olan bu kavram, kullanıcılara hem güvenlik hem de performans bakımından oldukça çeşitli avantajlar sağlamaktadır. 

Firmamızda Ağ İzleme ve Analiz Hizmeti Aşamaları Nasıl Yürütülmektedir?


Bilgi teknolojileri ağ izleme ve analiz hizmeti aşamaları yürütülürken beş aşamalı bir sistem üzerinde ilerlenmektedir. Otomatik keşif, alarm yönetimi, uyarı yönetimi, konfigürasyon yönetimi ve performans yönetimi aşamaları ağ izleme ve analiz hizmeti desteğinin bileşenlerini oluşturmaktadır. 

web

4. Konfigürasyon Yönetimi

Konfigürasyon yönetimi bileşeni, planlı yedeklemeler yapan, cihazlarda yedekli halde bulunan kararlı konfigürasyon dosyalarının yüklenmesine izin veren ve cihazlarda yaşanabilecek potansiyel arıza sürelerinin azalmasını sağlayan bir sistemdir. Ağ üzerine bağlı cihazlar konfigürasyon yönetimi tarafından algılanmakta, bileşen bağlı cihazlar ile iletişime geçebilmekte ve yapılandırma dosyalarını belirli aralıklar eşliğinde almalarını sağlamaktadır. Konfigürasyon yönetimi özelliği sayesinde, sistem yöneticileri için zorlu bir işlem olan manuel yedekleme işlemi, ağdaki tüm cihazlar için periyodik olarak düzeli aralıklarla yedeklenmesi sağlanmaktadır.
web

5. Ağ Trafik Analizi

Ağ performansını, hız, hacim ve kullanım gibi çeşitli ölçümler oldukça önemlidir. Bu ölçümlerin doğru ve sistematik bir şekilde yapılması için firmamız, ağ trafik analizi bileşenini kullanmaktadır. Ağ izleme ve analiz hizmeti desteğinin önemli bir parçası olan ağ trafik analizi, ağa dahil olan tüm cihazların IP trafiğini kaydetmek ve toplamak amacı ile kullanılmakta, ayrıca bilişim teknolojileri yöneticilerine daha kolay ve doğru bir inceleme yapma olanağı sunmaktadır. Sizler de kullanım alanınıza dahil olan ağdaki tüm cihazlar hakkında en doğru ve güvenli şekilde bilgi almak, korunmak ve takip edilebilirlik durumunu arttırmak adına NDC Teknoloji firmamız ile iletişime geçebilir ve alanında uzman kişilerden destek alma şansını elde edebilirsiniz. 

 Ağ İzleme ve Analiz Hizmetinin Kullanıcılara Sağladığı Faydalar Nelerdir?


Ağ izleme ve analiz hizmeti almanın kişilere sunduğu faydaları, minimum risk, maksimum fayda ve uyumluluk başlıkları altında toplamak mümkündür. Temel olarak ağa dahil olan cihaz ve ağ bağlantılarının optimize edilmesine dayanan bir sürece dahil olan hizmetin, kullanıcılarına sunduğu faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Ağ izleme ve analiz sürecinin kişilere sunduğu en büyük avantaj, anlık sorun giderme özelliğinin bulunmasıdır. 
  • Sistem dahilinde kişilere özel grafik ve rapor hazırlama olanağı sunarak, kişilere ciddi bir zaman kazandırmaktadır. 
  • Ağ izleme ve analiz hizmeti kişilerin sisteme dahil olan tüm cihazların değerlerini saptamalarını, herhangi bir olası sorunda alarm sistemi sayesinde bilgi almalarına olanak sunmaktadır. 
  • Sistem anlık izleme özelliği sayesinde karşılaşılabilecek sorunlar hakkında önceden haberdar olmanızı ve sistemi her an takip edebilmenizi sağlamaktadır. 
  • Ağ izleme ve analiz hizmeti sahip olduğu özellikler sayesinde olası sorunların önceden belirlenmesini ve buna bağlı olarak maddi kayıpların azalmasını sağlayarak kişilere maliyet avantajı kazandırmaktadır.
  • Kullanıcılarına gelişmiş bir ağ performansı sunan ağ izleme ve analiz hizmeti desteği, kişilerin karşılaştıkları sorunlar karşısında yüzeysel değil, derinlemesine bir sorun giderme olanağı sunması sayesinde zaman kazandırmakta ve aynı olası sorunlar ile karşılaşmalarını engellemektedir.
Firmamızda ağ yazılım ve analiz hizmeti aşamaları, çeşitli yazılım araç ve uygulamaları sayesinde gerçekleşmektedir. Ağ izleme ve analiz desteği, web sunucularının dünya genelinde çeşitli ağlara doğru bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını ve çalışıp çalışmadığını tespit etmek amacı ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Sizler de kaliteli ve güvenli ağ izleme analiz hizmeti almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.