parallax background

Veri Merkezi Çözümleri


NDC Teknoloji olarak; halihazırda bulunan ya da inşaatına yeni başlanacak veri merkezlerinin, uluslararası standartlarda yapılmasını ve veri merkezi çözümleri alanında ihtiyaç duyacağınız bütün sürecin organize edilmesi hizmetini sunuyoruz. Büyük öneme sahip veri alanlarınızın daha efektif ve verimli çalışması için profesyonel ekibimiz ile projelendirme, analiz, optimizasyon, bakım, devreye alma gibi bütün süreçlerde aktif rol oynamaktayız.

Veri Merkezi Nedir?


Veri merkezi ya da data center, bilgisayar sistemleri ile bu sistemlere ait depolama ve haberleşme cihazı gibi ürünlerin yer aldığı tesislerdir. Bu tesislerde genel olarak yedek güce sahip büyük güç üniteleri, yedekli çalışan ve aşırı yükleri kaldırabilecek donanıma sahip; haberleşme cihazları, yönetim ve çevre kontrol araçları, güvenlik araçları ve bağlantı elemanları bulunmaktadır. Büyük data centerler (veri merkezleri), endüstriyel operasyon sınıfına girmektedir. Çoğu veri merkezinin elektrik tüketimi, küçük bir kasaba ölçüsünde olabilmektedir. Bu sebeple veri merkezi çözümleri profesyonel bir yaklaşıma ihtiyaç duyar.

server

Veri Depolama Yedekleme

bulut

Bulut Bilişim Hizmetleri

web

Sunucu ve İşletim Sistemi

danışmanlık

Bilgi Sistemleri Yönetimi

bilgi

Sanallaştırma Hizmetleri

Veri Merkezlerinin Önemi


Bilgi teknolojisinin büyük bir hızla gelişmesi, beraberinde veri transferi ve depolaması teknolojilerinin de gelişmesini sağlamaktadır. Konu veri ve bilgi olduğunda; kontrol, güvenlik, soğutma ve enerji sistemlerinin maksimumum verimde kullanılması konuları öne çıkar. Dolayısı ile veri merkezleri ve koridor uygulamalarına karşı duyulan ilgi ve ihtiyaç da her geçen gün daha da artmaktadır.

Pahalı bir yatırım şeklinde görülse de veri merkezi çözümleri ile sistemler daha efektif ve verimli hale gelmektedir. Kısa süre içerisinde ne kadar faydalı bir yatırım olduğu ortaya çıkmaktadır. NDC Teknoloji olarak, ileri seviye kalitede tasarıma sahip veri merkezlerini inşa ederek; sistemlerinizin olabilecek en yüksek verim ile çalışmasını amaçlıyoruz.

Veri Merkezi Çözümlerine Neden İhtiyaç Duyarsınız?


Sıralayacağımız ve sisteminiz için hayati öneme sahip konular sebebi ile veri merkezi çözümlerine ihtiyaç duyarsınız:

  • Yüksek internet kapasitesi ve hızı
  • Güvenlik
  • Yedek ünitelere sahip güç sistemleri ve ileri düzey elektrik altyapısı
  • Çevre kontrol ve izleme
  • Profesyonel soğutma ihtiyacı

Gibi tüm konuları, firmamız profesyonel bir yaklaşım ile çözüme ulaştırmaktadır.


NDC Teknoloji Olarak Sizlere Sunduğumuz Avantajlar


NDC Teknoloji olarak, müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çoğu şeyden önde gelmektedir. Bizi seçmeniz halinde sahip olacağınız avantajlar şunlardır:

  • Uluslararası standart sahibi projeler ile uzun seneler boyunca sürecek; kesintisiz ve dayanıklı çözümler
  • Bakım hizmetimiz sayesinde sorunsuz çalışan sistemler
  • ATD ve Uptime sertifikalı veri merkezi çözümleri uzmanları
  • Uzaktan izleme yazılımı ile sistem takibi ve IT kaynak yatırımından maksimum tasarruf elde etme
  • Dev ekip; bünyemizde uzun seneler boyunca çalışmaları sayesinde teknik konularda uzmanlığa kavuşan, sertifika sahibi profesyoneller

Sahip olacağınız avantajlardır. Sizlere sunduğumuz bu avantajlar sayesinde kullanışlı, tasarruf sağlayıcı, dayanıklı ve kesintisiz çalışan sistemlere sahip olabilirsiniz.

Veri Merkezi Çözümlerinde 4 Adımlı Profesyonel Yaklaşım


Profesyonelliğin yarattığı farkın bilincinde olan firmamız, uzun yıllar boyunca yaptığımız çalışmalar sonucunda elde ettiğimiz tecrübeler ile 4 adımlı profesyonel yaklaşım anlayışını benimsemiştir. Bu sayede, uygulamasını yaptığımız bütün projelerde optimum verim alınmaktadır.

1. Veri Merkezinde Lokasyon Seçimi
Proje tasarımlarına başlamadan önce, en güvenli veri merkezi çözümleri için; siz değerli müşterilerimizle birlikte ofis, bina veya kampüs ortamını ziyaret ediyoruz. Veri merkezi kurulumunda en başta gelen konulardan birisinin yer seçimi olması nedeni ile bu konu üzerinde titizlikle çalışma yapıyoruz. Nem, su, patlama, teknolojik altyapı, deprem ya da yangın gibi çeşitli faktörleri inceleyerek; bu tehlikeli faktörlere karşı düşük riske sahip, optimum verim alınabilecek yerleri seçiyoruz.
2. Keşif ve Tasarım
NDC Teknoloji olarak, veri merkezinizin kuruluşu için geren tüm ihtiyaçları eksiksiz şekilde belirlemek amacı ile çalışılacak sahayı ziyaret ediyor; profesyonel ekibimiz ile keşif çalışmalarını yürütüyoruz. Sizlere en etkili ve global standartlara sahip çözümler sunabilmek, proje konumlandırmasını doğru tespit edebilmek ve projeyi eksiksiz şekilde teslim edebilmek için çalışmalarımıza büyük özen gösteriyoruz. Bu keşif çalışmasının devamında ise veri merkezinin projelendirmesine geçiyoruz. İşin sürekli olması ve veri kesintisi yaşanmaması için en yüksek kaliteye sahip tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Alanında uzman olan teknik ekibimiz sayesinde; birçok farklı senaryoyu tespit edip değerlendirerek tasarımlarımız ile size güvence vermekteyiz. Bu sayede sizlere sunacağımız farklı maliyete sahip stratejiler ile optimum verime sahip tasarımlara kavuşursunuz.
3. Kurulum ve Entegrasyon Uygulamaları
En kaliteli veri merkezi çözümleri için keşif ve tasarım uygulamalarında gösterdiğimiz özeni; veri merkezinin kurulumu ve entegrasyonunda da sergilemekteyiz. Birbiri ile farklı olan pek çok ürünün doğru entegre edilmesi sonucunda, bir bütün halinde hatasız çalışması bizim için büyük öneme sahip bir konudur. Yanlış şekilde gerçekleştirilen kurulum ve entegrasyon sonucunda meydana gelebilecek en ufak hata dahi inanılmaz boyutlarda ekonomik kayıplara sebep olabilir. Müşterilerimizin bu tarz felaketlerle karşılaşmaması için profesyonel ekibimiz, koordine şekilde çalışarak sisteminizin en güvenli ve verimli halde çalışmasını sağlayacak projeleri hayata geçirir.
4. Test ve Uygulama Aşaması
Firmamız, projeyi size teslim etmeden önce son adım olarak test çalışmaları yürütmektedir. Bunun amacı ise hatasız ve tam çalışır halde veri merkezi çözümleri üretmektir. Test aşamasında ilk olarak, inşa edilen sistemin kesintisiz ve sıfır hata ile çalışması için gereken koşulların yerine getirildiği test edilmektedir. Kurduğumuz sisteme, yük bankaları ile yük vererek; sistemin ağır yükler karşısında nasıl tepki verdiğini test ettiğimiz senaryolar gerçekleştiriyoruz. Uyguladığımız testlerde ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun düzeltildiğinden ve sistemin sıfır hata ile çalışacağından net olarak emin olmamızın ardından, sistemi devreye sokuyoruz. Bu sayede, gerçekleştirdiğimiz bütün projelerin hatasız olmasını sağlıyor; müşterilerimizin her zaman memnun şekilde ayrılmasını gözetiyoruz.