parallax background

Bilgi Sistemleri Yönetim Hizmetleri


Bilgi sistemleri yönetimi, yöneticilerin doğru olan bilgilere, doğru olan kanallar ile ulaşabilmesini amaçlayan bir sistemdir. Bilgi sistemleri yönetim hizmetleri yardımı ile bilgiler üzerinde kontrol etme ve bunun dışında para ve zaman tasarrufu da sağlanır. NDC Teknoloji olarak sunduğumuz bilgi sistemleri yönetim hizmetleri ile işletmelerinizin yönetimini daha planlı ve doğru bir şekilde yürütebilirsiniz. Sistemin verdiği hizmet ile işletmeniz için planladığınız hedeflere daha erken ulaşarak başarınızı arttırabilirsiniz. Peki bu sistemin asıl amacı nedir, işlevleri nelerdir?

Bilgi Sistemleri Yönetim Hizmetleri Nedir?


İşletmelerde işlerin doğru bir şekilde yürümesi ve aynı zamanda yürütülmesi için birtakım gereksinimler olur. Özellikle de bankacılık gibi sektörlerde bu gereksinimler daha fazla ortaya çıkar. İşlerin yürümesi ve yürütülmesi için çeşitli programlı raporları sağlayan ve de günümüzde pek çok sektörde kullanılan bu yönetim sistemi oldukça yaygındır. İyi yönetim sistemlerine sahip işletmelerin, bu sistem ile başarıları da bir o kadar artmaktadır. Yani bu sistemin işletmelerin yürümesi ve yürütülmesi için kattığı faydaların çok olduğunu söyleyebiliriz. Başarıya ve planlı bir sisteme ihtiyaç duyuyorsanız NDC Teknoloji olarak sunduğumuz bilişim sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

Bilgi denilen kavramın açıklamasını anlamlı ve yararlı bir hale getirilmiş veri olarak yapmaktayız. Bilgi sistemi ise işletmelerin kontrol ve karar vermeyi desteklemek amacıyla bilginin saklanması, korunması işleme alınması ve dağıtılması gibi işlevleri içeren bir yapımı oluşturmaktır. Yönetim ise bu bilgilerin ve kurulumunun başka birisi aracılığı ile yürütülmesidir. Yani işlerin akışı ve değişen durumların yapısı ile ilgilenmek olarak da adlandırabiliriz.

Bilgi Sistemleri Yönetim Hizmetleri İşlevleri Nelerdir?


Yönetimin işlevlerini; planlama, yöneltme, karar verme, organize etme ve denetleme olarak sıralayabiliriz. Bu tanıma göre bilgi sistemleri yönetim hizmetleri yönetim fonksiyonlarının gerçeğe aktarılması amacı ile bilgisayar ortamında bilgilerin uygun bir şekilde kullanılması ve geliştirilmesidir diyebiliriz.

Bilgi yönetim sistemleri, verilerin işleme sistemleri aracılığıyla sahip oldukları hareket verilerini, operasyon esnasında gerçekleşen işlemlerden yararlanarak işletmelerin ana işlemleri ile ilgili rapor üretir. Bu raporlar ise özet haldedir ve online olarak teslim edilmektedir. Günlük rapordan tutun da yıllık rapora kadar hazırlanabilir. Bazı bilgi yönetim sistemleri bunun dışında anlık raporlar da hazırlayabilirler.

Bilgi yönetim sistemleri esnek yapıda değildir, az miktarda analitik yeteneklere sahiptir. Aynı zamanda bilgi yönetim sistemleri teknik yaklaşımların yanı sıra davranışsal yaklaşımlar ile de ilgilenmektedir. Böylelikle işletmelere olan katkısı da saymakla bitmeyecek hale gelir. NDC Teknoloji olarak işletmenizin durumu ve geleceği için sunduğumuz bu hizmetlerden yararlanarak geleceğinizi güven altına alabilirsiniz.

Bilgi Sistemleri Yönetim Hizmetleri Etkilendiği Yaklaşımlar


Bilgi sistemleri yönetim hizmetleri bilgisayar bilimini, yön- eylem araştırmasını, sosyolojiyi, ekonomiyi ve de psikolojiyi etkileyen bir sistemdir. İşletmelerde yönetici ve çalışanlar için yardımcı bir araç olan bu sistem, karar verme aşamasında etkili olan bir sistemdir. Durumu daha basit bir şekilde anlatmamız gerekirse çalışanların yaptıkları iş ile ilgili veya işletme ile ilgili her bilgi hafızada tutulamaz. Bu durumda ise devreye bilgi yönetim sistemleri girmektedir. Devreye giren bu sistem, bilgileri programlı ve düzenli bir şekilde raporlar. Personellerin kişisel hafızaları yerine kurumsal hafıza konularak işletmeye fayda sağlamaktadır. Bir başka açıklama ile bu sistemlerin, işlerin akışını ve gelişimini düzende tutması için var oldukları da söylenebilir.


Bilgi Sistemleri Yönetim Hizmetlerini Nasıl Oluşturuyoruz?


Bilgi sistemleri yönetim hizmetleri belirli aşamalar ile gerçekleşmektedir. Bunun için ilk olarak bir strateji planı hazırlamaktayız. Daha sonra bilgi ihtiyacı planı, bilgi sistemi taslağı ve projeyi gerçekleştirip uyarlama aşamaları gelir.

Bilgi yönetimi sistemi artık günümüzde işletmelere çok fazla kolaylık sağlayan bir sistem olduğu için önemi de büyüktür. İşlerin düzenli ve faydalı yürümesi ve yürütülmesi için oldukça önemli bir rol oynayan bilgi yönetimi sistemleri, oldukça gerekli bir sistem olarak bilinir. Rekabet avantajı sağlamasının yanı sıra, işletmelerin ayakta kalmaları ve savaşmaları için de gereklidir. Özellikle karar verme sürecinde yöneticilere oldukça yardımı dokunan bilgi yönetim sistemleri, performans ve verimlilik artışına etki etmektedir. Bu şekilde işletmenin gelişmesi ve büyümesini sağlar. Bunun dışında işletme için gerekli olan verileri ve bilgileri sağlama, saklama ve muhafaza etme gibi görevleri ile işletmeye değer katan faaliyetler sağlar. İşletmelerin kâr payının artması ve diğer hedeflerin gerçekleşebilmesi konusunda katkı sağlamaktadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?


NDC Teknoloji olarak sunmakta olduğunuz hizmetler son derece kaliteli ve güvenilir hizmetlerdir. İşimizi uzun zamandır yapıyor olmanın verdiği özgüven ile sizlere üstün kalitemizi göstermekteyiz. İşletmelerinizin daha iyi kar yapması ve ileriki hedeflerinize daha da yakınlaşmak için bizleri tercih ederek, bilgi sistemleri yönetim hizmetleri gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Güvenilir ve başarılı bir hizmet alırken işletmenizin kalitesini arttırabilir ve hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşletmelerin değerini ve kâr payını arttırmak için yapılması gereken birtakım işlemler vardır. Bazen teknolojik ögelerden faydalanmazsanız bu amaçlara ulaşmanız oldukça zor hatta imkânsız olabilir. Bu tür durumlarda teknolojinin verdiği nimetlerden yararlanmak hem sizin hem de işletmenizin geleceği için en doğru karar olacaktır.

NBC Teknoloji olarak sunduğumuz sayısız hizmetlerden sadece bir tanesi olan bilgi sistemleri yönetim hizmetleri işletmenizin şu anki ve gelecekteki durumu için harika bir hizmet seçeneğidir. Bizleri tercih ederek ultra kaliteli bir hizmet alabilir ve bizlerle beraber işletmenizi daha da yükselme imkanına ulaşabilirsiniz. Böylelikle hedeflerinize ve hayallerinize bir adım daha yaklaşır ve bunları arkanıza yaslanarak rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. Bu platformun en iyisi olan NDC Teknoloji olarak sunduğumuz diğer hizmetler hakkında detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi bizlere sormak için iletişime geçebilirsiniz.