parallax background

Sunucu ve İşletim Sistemi


NDC Teknoloji olarak sunucu ve işletim sistemi alanında ihtiyaç duyacağınız bütün hizmet ve desteği, siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Markalardan bağımsız sunucu işletim sistemleri, güvenlik yazılımları veya antivürüs yazılımlarının kurulmasından takibine kadar bütün işlemlerde sizlere hizmet sunuyoruz.

Sunucu ve İşletim Sistemlerine Neden İhtiyaç Duyarız?


Bütün bilgisayar sistemlerinde, gerçekleştirilen veri akışının ve işlemlerin; sistemlerde depolanabilmesi sürecinde sunucuya ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde sistemlerin ne kadar yoğun kullanıldığı da düşünüldüğünde bu ihtiyacın sebebi daha iyi anlaşılacaktır. Kurumsal ya da bireysel sunucu ve işletim sistemi alanında ihtiyaç duyacağınız, yeniden kurulum ya da yaşanan sorunların giderilmesi sürecinde; NDC Teknolojiye ulaşmanız yeterlidir.

İş uygulamaları ve veri yönetimi programında sunucu çözümleri arasında sizin için en uygun olanı seçmek büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de bilgi ve verilerin güvenliği açısından kritik bir öneme sahip olan bu süreci yöneten firmamız, sizler için maksimum kapasiteye sahip yüksek performans ve optimum tasarruf garantisi sunmaktadır. Bununla birlikte hem satış öncesinde hem de satış sonrasında müşteri desteği sunmaya devam eden NDC Teknoloji, daimi olarak en ekonomik sunucu ve işletim sistemi modellerini siz kıymetli müşterilerimiz ile paylaşmaktadır. Sunucunun temin edilmesi, montajı, devreye alınması ve işletim sisteminin kurulması alanında çözümler için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Sunucu ve İşletim Sistemi Alanında Verdiğimiz Hizmetler


NDC Teknoloji ailesi olarak ilk adımımda satış öncesinde gerekli analiz çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz. Analizlerimiz doğrultusunda işletmeniz ya da sizin için en yüksek performansı sergileyecek olan uygulamalara göre CPU, RAID veya RAM üstünden kapasite planlaması yapmaktayız. Bu aşamada hali hazırda kullanılmakta olan sunucu kapasiteleri de planlamaya dahil edilmektedir. Devamında ise server konsolidasyon işlemlerini uygulamaktayız. Son aşamada ise sunucu ve işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirerek destek ve bakım hizmetlerini müşterilerimize devamlı olarak sunmaktayız.

Hizmet sunarken her zaman profesyonel olmayı ve sadece alanında uzmanlığa sahip personel ile çalışan firmamız, yıllar boyunca sektörde edinmiş olduğu tecrübe ile sunucu ve işletim sistemleri alanında etkili çözümler sunmaya devam ediyor. Hizmet talep edilmesi halinde, kurum ya da kuruluşlar ile anında iletişime geçen ekibimiz ilk önce gerek duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda rapor hazırlar. Devamında ise siz değerli müşterilerimize rapor ve bilgileri sunarak, nasıl bir çalışma programının yürütüleceği bilgisini paylaşır. En son aşamada ise maliyet bilgileri de paylaşılarak uygulama aşamasına geçilir.

Sunucu ve işletim sistemi çözümlerinde firmamızın sunduğu hizmetler ise şu şekildedir:

 • Sunucuların ve işletim sistemlerinin sıfırdan kurulması ve takibi
 • Sunucular üzerinde yük ve yetki paylaşımı yapılması
 • Güvenlik ve kullanıcı profillerinin yapılandırılma/kişiselleştirilme işlemi
 • Markalardan bağımsız olacak şekilde Intel tabana sahip sunucu kurulum işleminin baştan sona gerçekleştirilmesi
 • Farklı tabana sahip sunucuların diğer platformlarla entegre edilmesi
 • Server konsolidasyon işlemi
 • Hangi uygulama tercih edilecekse ona göre uygun kapasite plan ve programlanmasının gerçekleştirilmesi
 • Sunucu işletim sisteminin kurulumu
 • Mevcutta bulunan sunucuların birbirleri ile entegre halde çalışması için yapılan uygulamalar
 • Güvenlik ve antivirüs yazılımlarının kurulması
Gibi hizmetler ile çalışmaktayız. Firmamız bu işlemlerin tamamlanması halinde 7/24 sizlere hizmet ve destek sunmaya devam etmektedir. Eğer sizin ya da işletmenizin sunucu ve işletim sistemi alanında ihtiyacınız bulunuyor ise bizimle iletişime geçerek en kısa sürede gerek duyduğunuz tüm sistem kurulum işlemlerinin sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Kurumsal Sunucu ve İşletim Sistemi Kurulumu ve Yapılandırılması Hizmeti


Firmamız, iş akışlarına özel düzenlenen konfigürasyon ve faaliyet alanınıza göre işletim sistemi ve sunucu çözümleri sunmaktadır. Bu doğrultuda, kurumsal işletmelerin sunucularının yapılandırılmasını belirlediğiniz kişilerde sorumluluk olacak şekilde ve dosya yetkilendirme sistemi ile kurmaktayız. Aynı zamanda firmanızın bilişim alanında ihtiyaç duyacağı gereksinimleri; VPN bulut sistemleriyle de entegre etmekteyiz. Bu sayede mağazalarınız ya da ofisleriniz arasında bağlı bulunan Ağ Network sistemleri de oluşmaktadır. Ayrıca, şubeler arası network firewall (güvenlik) duvarları tasarlayarak verilerinizin her zaman güven altında olmasını sağlıyoruz.


Neden Bizi Seçmelisiniz?


NDC Teknoloji ailesi olarak, müşteri memnuniyetine geri kalan her şeyden daha fazla önem veriyoruz. Alanında yetkin profesyonellerden oluşan ekibimiz ile bugüne değin yüzlerce sunucu ve işletim sistemi kurulumunu başarı ile gerçekleştirdik. Ayrıca, bizi tercih etmeniz halinde:

 • Sistem odasında gerçekleştirilen bütün operasyonlar tek bir elden yönetilir.
 • Kurumsal uygulamalar istediğiniz her an erişilebilir.
 • Hızlı ve kaliteli kurulum sağlanır.
 • Sunucu ve işletim sistemi yönetiminde profesyonel personeller 7/24 hizmet verir.
 • Maliyetleriniz düşerken, hizmet kaliteniz artar.
 • Kesintisiz ve sürekli garantiye sahip hizmet alırsınız.
Eğer sizin de sunucu çözümü ihtiyacınız bulunuyor ise tek bir tık kadar uzağınızdayız.

Adım Adım İşletim Sistemi ve Sunucu Kurulumu


Sunucu ve işletim sistemi kurulumuna geçmeden önce firmamız bütün fonksiyonel ve yapısal planları detaylı şekilde hazırlamaktadır. Devamında ise sistemin sahip olduğu donanımsal özellikler de tespit edilerek networkun özellikleri rapor haline getirilir. Sunucunun bütün host adapter opsiyonlarının demonte edilmesinden sonra, kuruluma geçilmeden önce veri yedeklemesi yapılır. Kurulum aşamasının planlanmasının ardından uygulamaya geçilir.

Kurulum Sırasında:

 • Sunucunun sahip olduğu disk, sizin talep ettiğiniz biçimde bölümlere ayrılır.
 • Windows ya da Linux işletim sistemlerinden arzu ettiğiniz belirlenir.
 • İşletim sistemi kurulması tamamlanır.
 • Tüm host adapter ve network sürücüleri kurulur.
 • Kurulan sisteme güvenlik parolası eklenir.
 • Sistemi gateway yani IP bölümü, daha önceden kullanmış olduğunuz sunuculardaki şekilde hazırlanır ve işlem sona erdirilir.

Kurulum Sonrasında:

 • Remote desktop ve mevcut bütün VPN programlanır.
 • Sistemde bulunan network cihazlar ile sunucu arasındaki haberleşme ve iletişim süreci test edilir.
 • Sistemde yer alan clientlerin sunucuyla olan iletişim hızı test edilir.
 • Önceki işletim sisteminde bulunan servis ve uygulamaların kurulumu ve test edilmesi sağlanır.
Testlerin sorunsuz şekilde tamamlanması halinde şirket yetkilisine süreç takdim edilir ve kurulum formu sunulur. Daha önceki sunucu ve işletim sistemi içerisinde kullanılan bütün yazılımlar firmamız tarafından kurulmaktadır.