parallax background

Bant Genişliği Yönetim Hizmetleri


Bandwidth yani bant genişliği, internet bağlantısı bulunan her cihazın belirli bir zaman içerisinde alabileceği ve taşıyabileceği veri miktarına denmektedir. Bant genişliğinin önemi ulaşılabilecek maksimum veri miktarına eş değerdir. Fakat ağ hızının ölçülmesi için bir kriter değildir. Bant genişliği, saniye başına bir bit olarak veri iletir. Bant genişliği yönetim hizmetleri, yöneticiler tarafından ağ trafiğini kontrol edebilmelerini sağlar.

Bant Genişliği Nedir?


Veri bağlantısının bant genişliği ne kadar fazlaysa o miktarda veri gönderilip alınabilir. Toplam veri kapasitesini sınırlayan şeylerden biri de bant genişliğinin düşük olmasıdır. Ağ performansını doğrudan etkileyen bu durum, ağın verimini düşürüp gecikme yaratabilir.

Bant genişliğinin düşük olması internet kullanımı için oldukça büyük bir problemdir. Özellikle büyük ve çok trafik alan sitelerin bant genişliği fazla olmalıdır. Böylece gelen veri trafiğini karşılayabilir. NDC Teknoloji veri aktarımı ve bant genişliği hizmeti ile bant genişliğini ayarlayarak sitenize gelen trafiği yönetebilirsiniz. Gerektiği takdirde bant genişliği yönetim hizmetleri sayesinde ek bant genişliği satın alınıp sitenizin trafiği NDC Teknoloji tarafından doğru şekilde yönetilir.

Bant Genişliği Kaç Olmalıdır?


Genellikle 2,4 GHz (gigahertz) için bant genişliği 20 MHz (megahertz) olmalıdır. MHz (megahertz), yapacağınız işlemlerin frekanslarını belirler ve her GHz (gigahertz) arttığında bant genişliği de artacaktır. Bant genişliği belirlenirken sitenin aldığı ziyaretçi sayısı, sayfanın boyutu, sayfa genişliği gibi faktörler göz önünde bulundurularak ve bazı formüller kullanılarak hesaplanır. Hesaplanan bu bant genişliği belli bir limiti doldurduğu andan itibaren sitenizin yayınını durduracaktır. Sitenizin yayını ve trafiğinin durmaması için bant genişliği kaç olmalıdır sorusuna NDC Teknoloji aracılığı ile cevap alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyulan bant genişliğinin kaç olarak belirleneceğini kısa süre içerisinde pratik bir şekilde öğrenebilir ve bant genişliği yönetim hizmetleri alabilirsiniz.

Bant Genişliği Arttırma


Aylık olarak web sitenize gelen ortalama ziyaretçi sayısı, sayfanın boyutu, sunucusu, sayfa genişliği ve içeriği dikkate alınarak hızlı bir şekilde veri işleyip indirebilmesi bant genişliği ile alakalıdır. Büyük şirketler aylık trafiklerini ve diğer faktörleri birleştirerek bant genişliğinin bu verilere göre genişletir. Ya da dinamik bant genişliği kullanılarak sürekli olarak yüksek bir bant genişliği yerine yalnızca belirli ve gerektiği zamanlarda kapasite arttırılabilir. NDC Teknoloji bu noktada müşterilerine profesyonel hizmet vermektedir. Alacağınız trafiğin türüne göre bant genişliğinin ayarlanması gerekir. Yapılan çalışmalar ile ek arttırma paketleri uygulanır ve bant genişliği yönetim hizmetleri profesyonel ekiplerce yapılır.


Bant Genişliği Nasıl Çalışır?


Bant genişliğinin verimli çalışabilmesi ne kadar geniş olursa o kadar verimli olmaktadır. Kanal veri aktarırken yavaşlama ya da kesinti yaşandığı durumlarda bant genişliğinin düştüğü anlaşılır. Veri akışının sağlandığı bu yer ne kadar geniş olursa o kadar iyi çalışacaktır. Bant genişliği için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu kanalın boyutuna göre ödenecek ücretler değişmektedir. Bant genişliği ise birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Yapılan işlemlerin kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi ve kesintiye uğramaması için NDC Teknoloji ile bu genişliğin etkileneceği faktörler belirlenerek performans hesaplaması yapılır.

Bant Genişletme Hizmeti Alan Kişilerin Avantajları Nelerdir?

Bant Genişliği ve Verimliliğini Yükseltin


Veri trafiğinin yoğun olduğu anlarda bant genişliğinin önemi daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Özellikle büyük şirketler ya da gün içinde çok fazla ziyaretçi ve trafik alan sitelerde site trafiği oldukça fazla artacağı ve sitedeki gezinmeler, indirmelere bağlı olarak veri aktarımının kolaylığı için bant genişliğinin bu trafiği kaldırabilecek seviyede olması gereklidir. Verimlilik için bant genişliği bu site trafiğini kaldırabilmelidir. Bant genişliğinin güncellenmiş olması ve kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Kullandığınız alt yapı bant genişliğini dolayısıyla da sitenizin trafiğini tam bir verimle kullanmanıza engel olabilir. NDC Teknoloji’nin programları ve profesyonel ekibi ile bant genişliği yönetim hizmetleri kapsamında genişleme yapabilir ve ideal genişliğe ulaşıp sitenizi tam bir verimle kullanabilirsiniz.

  • Verilerin en kısa süre içerisinde yüklenir ve işlenir.
  • Bant genişletme hizmetinde gerekli ve ideal miktar belirlenir.
  • Dinamik bant genişliği hizmeti ile isteğe bağlı anlarda bant genişliği alınabilir.
  • Bant genişletme hizmetinde, bant genişliğinin yüksek olması ile veri akışı ve boyutu da fazla olacaktır.
  • Gecikme, paket kaybı gibi ağ performansının doğrudan etkileneceği faktörler devre dışı bırakılır.
  • Aylık veri miktarınızı belirleyip ona göre bir bant genişliği seçme avantajınız vardır.
  • Bant genişletme hizmetinde birden fazla sunucu hizmeti sunulabilir ve çıkan tüm sorunlar için kalıcı bir çözüm üretilir.
Bant Genişliği Yönetim Hizmetleri alan tüm müşterilerimiz bu avantajlara sahip olur.

Bant Genişletme Hizmeti Neden Alınmalıdır?


Web siteniz varsa ve günlük olarak yüksek bir trafik alıyorsanız bant genişliğinin büyük olması gereklidir. Bant genişliğinin yüksekliği veri miktarını da doğrudan etkileyecektir. Büyük şirketler ve web siteleri bant genişletme talebinde bulunabilir. Veri trafiğinin yoğun olacağı zamanlarda dinamik bant genişliği kullanılabilir ve site trafiği başarılı bir şekilde NDC Teknoloji tarafından yönetilir.

Özellikle veri trafiğinin yoğun olduğu sitelerde bant genişliği oldukça önemlidir. Bant genişletme hizmetinin önemi burada ortaya çıkmaktadır. Fakat bant genişletme ile aylık trafik kavramları birbirine karıştırmaması gerekir. Sitenize gelen aylık veri trafiğidir. Bu trafiği karşılayabilmek için uygun bant genişliği olmalıdır. Bu iki kavram birbirini tamamlar. Uygun bant genişliği olmadığı durumlarda siteniz trafik almayı bırakıp yayını durdurur bu nedenle bant genişliğinin aylık trafiği göz önünde bulundurarak belirlenmesi gerekir.

NDC Teknoloji burada devreye girip sitenizin aylık trafiğini, veri trafiğini hesaplayarak uygun bant genişliği yönetim hizmetleri uygular.