parallax background

Uygulama Hızlandırma Hizmetleri


Teknolojik gelişmelerin artması ile şirketler zaman ile yarışır hale gelmiştir. Şirketler web sitelerinin iyileştirilmesi, internetin hızlandırılması ve ağ performansının en üst düzeye çıkarılmasına odaklanmış durumdadır. Uygulama hızlandırma, tüm ağ bağlantılarının performansını ve süresini iyileştirmek ve hızlandırmak için kullanılan bir hizmettir. İnternet, ağ performansının en üst seviyeye çıkması, bant genişliğinin yükseltilmesini ve müşteri taleplerini karşılamasını amaçlar.

Uygulama Hızlandırma Nedir?


Bant genişliği problemlerinde, ağ bağlantı sorunlarında, WAN gecikmesi ve internet paket kaybı gibi durumlarda uygulanan bir hizmet olan uygulama hızlandırma hizmeti performansı kalıcı olarak iyileştirmeyi amaçlar. TCP optimizasyonu içeren bu hizmet kullanıcı deneyimi testleri ile ağ yapısının verimliliğinin arttırır. Veri ve ağ merkezinin yüksek performans ile çalışmasını sağlar.

Uygulama Hızlandırma Yöntemleri


Uygulamayı kullanan son müşteri ile uygulama sunucu arasındaki ağın kullanımını ve performansını kontrol etmek ve performans raporu almak oldukça zor bir süreçtir. Bu noktada uygulama hızlandırma yöntemleri ile performansı en üst noktaya çıkararak ağ yapısının verimliliği arttırılabilir.

 • TCP protokolü (Transmission Control Protocol) bağlantılarından gereksiz olanlar azaltılır.
 • Uygulama hızlandırma amaçlarından bir tanesi kullanıcı deneyimini iyileştirme ve hızlandırmaktır. Bunun için önbellek içeriğini alarak web sayfaların hızını arttırılır.
 • Veri ve ağ yüklerini azaltmak için sıkıştırma işlemi yapılabilir ve uygulama hızlandırma hizmeti yöntemleri kullanılır.
 • WAN optimizasyonu ile uygulama ve web uygulamalarını hızlandırır
 • Gün içinde iş performansınızı ve verimi yükseltir.
 • Kullanıcılar ve müşteriler çoğu zaman işlemler için uzun süreler beklemekten hoşlanmaz. Bu uygulama hızlandırma hizmetleri ile müşteriler için hızlı bir kullanım sağlanır.
 • Hızlandırmayı arttırıp gecikmeyi azaltmak için bilgileri önbelleğe alır.

Uygulama Hızlandırma Avantajları


Web uygulamalarının artması, web sitelerinin fazla trafik çekmesi, bant genişliğinin veri akışının kaldıramaması ve sürekli artan bir işlem hacminin olması uygulama hızlandırma hizmeti almanın nedenleri arasındadır. Bu sebeple uygulama hızlandırma hizmetlerinin sağladığı bazı avantajlar da bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Özellikle etkileşimli bir içeriğe sahip uygulamalar için oldukça hızlı ve pratik bir kullanıcı deneyimi sunar.
 • İşletme ve şirketlerin daha düşük maliyet ve yatırım yaparak daha profesyonel bir sonuç almalarını sağlar.
 • Şirketinizin ihtiyacı olanı bulup buna yönelik bir ölçeklendirme yapar.
Klasik gecikmeler ve son kullanıcı deneyimini ön planda tutarak raporlar hazırlanarak sonucunda daha fazla işlem yapabilme ve günlük verimi arttırma konusunda, uygulama hızlandırma hizmetlerinden kolaylıkla faydalanırsınız. Her şirket ve kuruluşun kendine özel olarak tasarlanan hızlandırma hizmetleri sayesinde performansını yükseltmesi ve hızlandırma optimizasyonları ile verimini arttırması mümkündür.

Uygulamaların ve Web Sitelerin Hızını ve Performansını Artırın


Şirketlerde kullanılan uygulamaların ve web sitelerinin önemi oldukça büyüktür. Özellikle müşteri memnuniyeti odaklı bir iş yapıyorsanız kullanıcı deneyimi en üst performansı içermeli ve sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır.

NDC Teknoloji, web sitelerin ve web tabanlı tüm uygulamaların optimizasyonunu sağlayarak hızını arttırır. Daha hızlı bir web sitesi için ideal bant genişliğini ayarlar ve daha iyi bir iş performansı çıkarmanızda yardımcı olur. Uygulama yanıt süresinin tam bir performans sağlaması ve her türlü yoğunluk durumunda dahi kullanıma hazır olmasını sağlar. Tarayıcı üzerinden ulaştığınız her web sitesinin kalitesini ve hızını arttırır. Kullanıcı deneyiminin en iyi seviyeye ulaşmasını sağlayarak web sitelerini ve uygulamaları optimize eder.

Uygulama Hızlandırma Hizmetleri ve WAN Optimizasyonu


NDC Teknoloji, uygulama hızlandırma hizmetlerinin yanı sıra WAN optimizasyonu hizmeti de sağlamaktadır. WAN, geniş alan ağı olarak bilinen ve birden fazla teknolojik cihazın birbirine bağlanarak iletişim kurulmasını sağlayan bir ağdır.

WAN optimizasyonu sıklıkla uygulanan bir hizmettir. Tam olarak uygulama hızlandırma prosedürü gibi işlemez. Uygulama hızlandırma hizmetindeki amaç uygulamaları hızlandırmakken, WAN optimizasyonu; ağı optimize ederek en iyi performansa gelmesini sağlamaktır.

Ağ trafiği yoğun olan site ve uygulamalar için uygulama hızlandırmanın bir adımıdır. WAN optimizasyonu oldukça önemlidir. Çünkü kullanıcılar uygulama ve web sitenizi kullanırken beklemekten hoşlanmayacaktır. WAN optimizasyonu, ağ trafiğini düzenleyecek ve bant genişliğini yükseltecektir.


Uygulama Hızlandırma Hizmetleri Nasıl Çalışır?


 • Uygulama hızlandırma bazı teknolojik müdahaleler sonucu oldukça kolay bir şekilde uygulama ve web siteleriniz için aktive edilebilir.
 • Uygulama hızlandırma (gelişmiş protokol optimizasyonu) ile ileri okuma, mesaj tahmini ve gelen mesajları ön belleğe alması ile bant genişliğini azaltarak daha hızlı bir deneyim sunar.
 • WAN hızlandırma ile veri optimizasyonu sağlar. WAN ortamlarının daha verimli ve kusursuz bir deneyim sunabilmesi için aktarım yapan protokollerin hızını iyileştirir.
 • Bant genişliği optimizasyonu, veri fazlalığını ortadan kaldırmak, sıkıştırarak ya da gelen fazla trafik ve verilerin akışına ve hızına göre bant genişliğini ayarlayarak verimi arttırır.

Uygulama Hızlandırma Çözümleri


Web sitelerinin iyileştirilmesi ve uygulamaların iyi bir performans sağlaması şirketler için oldukça önemlidir. Hızlandırma çözümlerinden bahsederken birçok ağ ve veri optimizasyonu yaparak uygulama hızlandırma hizmetlerine destek verebiliriz.

Gecikmenin olumsuz etkilerini minimuma indirmek için TCP akış denetimi ile boyutlandırma yapılır. Pencere ve içindeki görsellerin boyutlandırılması veri aktarımını daha hızlı ve verimli bir hale getirecektir. Sistem hızlandırıcı ve sunucu arasındaki iletişimi de optimize etmek için TCP protokolünü düzenleyebiliriz.

NDC Teknoloji olarak uygulama hızlandırma hizmetleri ile şirket içerisinde düşük performansa neden olan her türlü ağ ve uygulama problemini uzman mühendis ekibimiz ile optimize ederek en iyi haliyle size sunarız.